Bu içerik Ersen Selçuk Gül tarafından 3 sene önce eklendi.
beysehir-konyanin-deniz-akdenizin-yaylasi-1

Konya’nın Denizi Akdeniz’in Yaylası Beyşehir

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0

Beyşehir üzerinde barındırdığı doğal güzellikleri ile ülke turizminde öneli bir yere sahip. Türkiye’nin en büyük tatlı su gölüne sahip olması ve yüksek kesimlerindeki temiz hava sayesinde İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinin uğrak tatil mekanı olan ilçemiz gün geçtikçe daha fazla tanınmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde Türk Patent Enstütüsü’ne ‘Konya’nın Denizi Akdeniz’in Yaylası’ sloganının tescil edilmesi için resmi başvuruda bulunan Beyşehir Belediye Başkanlığı başvurularının Enstitü tarafından kabul edildiğini duyurdu.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun gazeticelere yaptığı açıklamada şunları kaydetti “Beyşehirimiz, Türkiye’nin, en büyük tatlı su gölünü bünyesinde barındıran, son dönemde ‘dünyadaki cennet’ olarak da nitelendirilmeye başlanan ender doğal güzelliklere sahip bir ilçemiz. 33 adayı içerisinde barındıran gölümüze ‘Beyşehir Gölü’ demiyor, artık ‘deniz’ diyoruz. Beyşehir, ilçeye sınırı bulunan Akdeniz illerinin de yaylası konumunda. Bu bakımdan Beyşehir, özellikle yaz dönemlerinde çok ziyaretçi çekiyor. Akdeniz’den bu dönemde ilçenin yüksek kesimlerine nefes almaya, oksijen depolamaya geliyorlar.”

Bu içerik Ersen Selçuk Gül tarafından 3 sene önce eklendi.

İçeriği beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Bu bir Multimedia Bilgisayar & Güvenlik Sistemleri hizmetidir.