Bu içerik Ersen Selçuk Gül tarafından 3 sene önce eklendi.
280420162125367941088_2

Kar Maskeleri ile Beyşehir Gölü’nde Denetim Yapan Ekibe Saldırdılar

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0

Beyşehir Gölü’nde su ürünleri avlanma yasağı nedeni ile denetleme amaçlı çıkan su ürünlerini kontrolden sorumlu görevlilerine, yüzlerini kar maskeleri ile gizleyen bir grup tarafından silahlarla ve sopalarla saldırıldı.

Gölde rutin denetimlerini gerçekleştirirken Hüyük ilçesi Tolca Mahallesi ile Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesi Kıyakdede Mahalleleri arasındaki sazlık alanda gizlenmiş, içerisi balıkçı ağlarıyla dolu tekneler ile karşılaşan su ürünleri kontrol görevlileri tespit ettikleri ağları toplamak isterlerken, karadan gelen bir aracın içerisinden inen şüpheliler tarafından su ürünleri teknesine av tüfeği ile ateş açıldı.

Görevliler kıyıya geldiğinde ellerindeki soparlarla saldıran yüzlerini kar maskeleriyle gizlemiş 8-9 kişi, saldırıdan sonra içerisi balık ağlarıyla dolu teknelerine binip uzaklaşarak gözden kayboldular. Av tüfeği ile yapılan saldırıdan dolayı su ürünleri kontrol teknesinin motoru zarar görürken, motoru arızalı bir tekne ile saldırganların takibi yapılamadı. Suya düşerek hafif yara alan kontrol görevlileri Muammer Akbulut, Mustafa Yerlikaya, bayram Özdemir ve Bülent Özal hastanede aldıkları darp raporuyla birlikte Hüyük ilçesindeki jandarma karakoluna giderek saldırıyı yapan kişilerden şikayetçi oldu.

Hüyük jandarması balıkçı teknelerinin sahipleri olduğu tahmin edilen şüpheli saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Çalışmaların sonuç bulması dileği ile.

İHA

Bu içerik Ersen Selçuk Gül tarafından 3 sene önce eklendi.

İçeriği beğendiniz mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid